листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за Годишно собрание на акционери на Македонијатурист АД Скопје на 23.04.2018 година


1.Јавен повик за Собрание на акционери за 23.04.2018.pdf

Објавено на: 21.03.2018 09:54:13
Документ БР.: DOC_10109-16/2018
Урнек: Јавен повик за собрание