листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлози од акционери кои поседуваат над 5% од акциите со право на глас, за Собранието на акционери на Македонијатурист АД Скопје, закажано за 23.04.2018 година.


Предлог за усвојување на нова Одлука за исплата на дивиденда и дивиденден календар.pdf
Барање за вклучување на нова точка на дневниот ред со Предлог одлука за откуп на сопствени акции.pdf

Објавено на: 04.04.2018 13:57:22
Документ БР.: DOC_13285-24/2018
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери