листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Македонски Телеком АД Скопје ја објавува одлуката за распоредување на нето добивката на Друштвото за 2017 година.


МКТ Sobranie Odluka_Rasporeduvanje neto dobivka 2017.pdf

Објавено на: 16.04.2018 15:50:00
Документ БР.: DOC_12287-6/2018
Урнек: Распределба на добивка