листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

ПОВИК ДО АКЦИОНЕРИТЕ ЗА УЧЕСТВО НА ГОДИШНО СОБРАНИЕ НА ВЕТЕКС АД ВЕЛЕС НА ДЕН 29,05,2018 ГОДИНА


povik za sobranie 29.05.2018.pdf

Објавено на: 23.04.2018 13:10:01
Документ БР.: DOC_10109-43/2018
Урнек: Јавен повик за собрание