листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Македонијатурист АД Скопје-Одлука од собрание на акционери од 23.04.2018 година за Распределба на добивката по оданочување по Годишна сметка за 2017 година.


Одлука за распределба на добивката на Друштвото за 2017 година.pdf

Објавено на: 24.04.2018 08:34:56
Документ БР.: DOC_12287-7/2018
Урнек: Распределба на добивка