листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

НЛБ Банка АД Скопје, известува дека во изминатиов период Абдулменаф Беџети, Член на Надзорниот одбор, се има стекнато со 288 акции на Банката, и Дамир Кудер член на Управниот одбор се има стекнато со 47 акции на Банката.


НЛБ Банка АД Скопје

Објавено на: 09.05.2018 08:47:00
Документ БР.: DOC_10191-216/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации