листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

НЛБ Банка АД Скопје известува дека на Годишното собрание на акционери на Банката одржано на 11.05.2018 година, е усвоен Годишниот извештај за работењето на НЛБ Банка АД Скопје за 2017 година.


Годишен извештај за работењето на НЛБ Банка АД Скопје.pdf

Објавено на: 11.05.2018 15:19:56
Документ БР.: DOC_12283-33/2018
Урнек: Други одлуки од собрание