листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

 МАКОТЕКС - Објава за акционерско собрание (29.06.2018)


Објава за Акционерско собрание (29.06.2018)-МАКОТЕКС АД Скопје 1.doc

Објавено на: 28.05.2018 14:32:47
Документ БР.: DOC_10109-102/2018
Урнек: Јавен повик за собрание