листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за Собрание на акционери на Аутомакедонија АД Скопје за 29.06.2018


Повик Собрание на акционери - 29.06.2018.pdf

Објавено на: 29.05.2018 15:59:27
Документ БР.: DOC_10109-106/2018
Урнек: Јавен повик за собрание