листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Согласно член 39 од Правилата за котација и врз основа на член 390 став 10 од Законот за трговски друштва Скопски пазар АД Скопје објавува Ревидиран дневен ред за одржување на Годишно Собрание на акционери на ден 11.06.2018 година:


Ревидиран дневен ред за Годишно Собрание на акционери.pdf

Објавено на: 30.05.2018 09:30:43
Документ БР.: DOC_10109-107/2018
Урнек: Јавен повик за собрание