листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Стопанска банка АД Скопје го објавува следното известување во врска со исплатата на дивиденда за 2017 година, за обичните и приоритетните акции:


Izvestuvanje za isplata na dividenda za obicni i prioritetni akcii za 2017.pdf

Објавено на: 05.06.2018 09:53:30
Документ БР.: DOC_10191-293/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации