листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Согласно член 39 точка 7 и 8 од Правилата за котација Скопски пазар АД Скопје ги објавува другите донесени Одлуки од Годишното собрание на акционери одржано на ден 11.06.2018 година:


Други одлуки на Собрание од 11.06.2018 година.pdf

Објавено на: 12.06.2018 09:23:57
Документ БР.: DOC_12283-85/2018
Урнек: Други одлуки од собрание