листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

ОДЛУКА за употреба на добивката за годината (добивка по оданичување) според годишната сметка П.И.„Витаминка“ А.Д. Прилеп од 2917 година


ODLUKA za upotreba na dobivkata za godinata (dobivka po odanocuvanje), spored godisnata smetka na P.I.Vitaminka A.D. Prilep od 2017 godina.pdf

Објавено на: 13.06.2018 08:30:29
Документ БР.: DOC_12287-33/2018
Урнек: Распределба на добивка