листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Стопанска банка а.д. Битола известува дека неревидираните финансиски извештаи за периодот 1.1.-30.6.2018 година, како и Образложението кон остварениот финансиски резултат ќе бидат објавени на СЕИ Нет на 29.8.2018 година.

 

Објавено на: 27.08.2018 13:10:00
Документ БР.: DOC_10191-397/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации