листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Соопштение до акционерите на Македонски Телеком АД – Скопје со право на дивиденда за 2017 година.


Soopstenie za akcioneri_sep 2018_ MK.pdf

Објавено на: 12.09.2018 14:10:00
Документ БР.: DOC_10191-432/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации