листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлука за избор на овластен Ревизор за ревизија на Финансиските извештаи на Друштвото за 2018 година, донесена на Седницата на Собранието на Македонски Телеком АД Скопје одржана на ден 25.09.2018 година.


MKT Sobranie Odluka_Izbor na ovlasten revizor za 2018.pdf

Објавено на: 25.09.2018 14:16:54
Документ БР.: DOC_12283-133/2018
Урнек: Други одлуки од собрание