листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Глава VI од Правилата за котација на Македонска берза АД Скопје, Аутомакедонија АД Скопје известува дека Претседателот на Управниот Одбор на Аутомакедонија АД Скопје г-дин Џон Кирил Јоновски во изминатите 50 дена изврши купување и се стекна со 1.100 обични акции издадени од Аутомакедонија АД Скопје.

Објавено на: 10.10.2018 14:50:13
Документ БР.: DOC_10191-446/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации