листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Макпромет АД Штип објавува предлог одлуки за собрание на акционери


PREDLOGOdluka za prestanok na funkcija na clenovi na Odbor na direktori Makpromet.07.12.2018.doc
PREDLOG Odluka za izbor na clenovi na Odbor na direktori Makpromet.07.12.2018.doc

Објавено на: 12.12.2018 14:14:07
Документ БР.: DOC_13285-119/2018
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери