листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната Зделка со заинтересирана страна:

Согласно член 460-г од Законот за трговски друштва, Македонски Телеком АД - Скопје известува за реализирана зделка со заинтересирана страна.


Izvestuvanje za zdelka so zainteresirana strana_Crnogorski Telekom_MK.pdf

Објавено на: 04.01.2019 14:20:00
Документ БР.: DOC_26453-0/2019
Урнек: Зделка со заинтересирана страна