листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Техничка корекција на објава:

Почитувани,

Ве информираме дека на 08.01.2019 година, Генералниот директор за корпоративно банкарство и член на Управниот одбор на Стопанска банка АД – Скопје, г-динот Теодулос Скордис поднесе оставка.

 

Објавено на: 09.01.2019 09:43:36
Документ БР.: DOC_12285-1/2019
Урнек: Измени во органи на управување