листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

Македонски Телеком АД Скопје ги објавува неревидираните финансиски извештаи за периодот јануари - декември 2018 година.


6 и 12 Месечни известувања- трговски друштва - природа на трошоци (17).xls

Објавено на: 21.02.2019 09:52:44
Документ БР.: DOC_26445-6/2019
Урнек: Неревидирани финансиски извештаи 01.01. - 31.12.