листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Македонски Телеком АД Скопје го објавува oбразложението за работењето за периодот јануари - декември 2018 година.


Obrazlozenie za rabotenjeto na Makedonski Telekom_ Jan - Dec 2018_F2.pdf

Објавено на: 21.02.2019 09:52:49
Документ БР.: DOC_10191-24/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации