листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Годишните неревидирани неконсолидирани финансиски извештаи Цементарница Усје АД Сјиоје ќе ги објави до 15.03.2019 година

и поднесувањето на Годишната сметка до централниот регистар ќе се направи до 15.03.2019 година

Објавено на: 25.02.2019 08:58:40
Документ БР.: DOC_10191-32/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации