листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

СКОВИН АД Скопје известува дека неревидираните неконсолидирани финансиски извештаи за 2018 година , ќе бидат објавени на СЕИ НЕТ најдоцна до 15.03.2019 година.

Објавено на: 26.02.2019 14:45:00
Документ БР.: DOC_10191-48/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации