листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Глава 6 ОД Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Вабтек МЗТ АД Скопје известува дека неревидираните неконсолидирани финансиски извештаи (Биланс на успех, Биланс на состојба, Извештај за готовински текови и Извештај за промени во капиталот) за 2018 година ќе бидат објавени на СЕИ НЕТ најдоцна до 15.03.2019 година.

Објавено на: 26.02.2019 14:17:16
Документ БР.: DOC_10191-46/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации