листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Почитувани,

 

Согласно Глава 6 од Правилото за котизација известуваме за следните ценовно чувствителни информации

Годишните неревидирани,неконсолидирани финансиски извештаи за 2018 година на МАКОТЕКС АД Скопје,

ќе бидат објавени во предвидениот законски рок,односно најдоцна до 15.03.2019г од.

 

Објавено на: 28.02.2019 14:10:00
Документ БР.: DOC_10191-73/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации