листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Ве известуваме дека на 05.03.2019 година е поднесена писмена оставка од членот на Надзорниот одбор на ТТК Банка АД Скопје Доне Таневски.

Објавено на: 06.03.2019 14:58:43
Документ БР.: DOC_12285-11/2019
Урнек: Измени во органи на управување