листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ПРИЛЕПСКА ПИВАРНИЦА АД - ПРИЛЕП објавува Други ценовно чувствителни информации - Образложение кон постигнатите резултати од работењето во 2018 год. искажани на доставените Финансиски извештаи за 2018 год.


2018 Obrazlozеnie postig rezultat Pri Piv do Berza finan izvest 2018.pdf

Објавено на: 14.03.2019 14:10:01
Документ БР.: DOC_10191-129/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации