листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Член 40 точка 4 од Правилата за котација, Скопски пазар АД Скопје објавува Образложение кон резултатите за период од 01.01.-31.12.2018 година:


Образложение за остварените резултати за 01.01.-31.12.2018.pdf

Објавено на: 15.03.2019 14:38:38
Документ БР.: DOC_10191-155/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации