листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Глава VI, член 40 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје, објавува образложение за резултатите од работењето за период 01.01.18 - 31.12.18:


Коментар за резултатите од работењето за период 01.01 - 31.12.2018.pdf

Објавено на: 15.03.2019 14:37:28
Документ БР.: DOC_10191-154/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации