листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Се свикува Годишно Собрание на Македонски Телеком АД – Скопје со седиште на „Кеј 13-ти Ноември“ бр. 6, Скопје, коешто ќе се одржи на 09.05.2019 година, со почеток од 13:00 часот, во Дирекцијата, Атриум 2, на Кеј 13-ти Ноември бр. 6, Скопје. 


Javen povik_MKT Godisno Sobranie_09.05.2019.pdf

Објавено на: 05.04.2019 08:30:49
Документ БР.: DOC_10109-28/2019
Урнек: Јавен повик за собрание