листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Согласно точка 5 од предлог дневниот ред за Собрание на акционери закажано за 10.05.2019 година , доставуваме нова Предлог одлука за измена на Статутот, согласно препораки од Комисија за хартии од вредност на РСМ.


Т5 Предлог Одлука за измена на Статутот.docx

Објавено на: 17.04.2019 09:00:27
Документ БР.: DOC_13285-56/2019
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери