листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

ЈАВЕН ПОВИК ЗА СВИКУВАЊЕ НА ГОДИШНО СОБРАНИЕ НА АКЦИОНЕРИ НА А.Д.АНГРОПРОМЕТ-ТИКВЕШАНКА   КАВАДАРЦИ


javen povik.jpg

Објавено на: 18.04.2019 09:15:15
Документ БР.: DOC_10109-46/2019
Урнек: Јавен повик за собрание