листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Алкалоид АД Скопје известува дека неревидираниот неконсолидиран и неревидираниот консолидиран Биланс на успех за периодот Јануари - Март 2019 година ќе бидат објавени на ден 25.04.2019 година во 09:00 часот.

Објавено на: 24.04.2019 09:00:22
Документ БР.: DOC_10191-230/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации