листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за Собрание на акционери на БИМ а.д. Свети Николе за 29.05.2019 год.


Јавен повик за свикување на Собрание на акционери.pdf

Објавено на: 24.04.2019 08:46:30
Документ БР.: DOC_10109-51/2019
Урнек: Јавен повик за собрание