листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:


Ве известуваме дека Г-дин Петер Зелен, Претседател на Одбор за ревизија на НЛБ Банка АД Скопје и Член на Надзорен одбор на НЛБ Банка АД Скопје,
на 24.04.2019 година поднесе Оставка од функциите Претседател на Одбор за ревизија на НЛБ Банка АД Скопје и Член на Надзорен одбор на НЛБ Банка АД Скопје.

Објавено на: 25.04.2019 14:10:59
Документ БР.: DOC_12285-20/2019
Урнек: Измени во органи на управување