листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Согласно објавата за Јавен повик за Собрание на акционери на Триглав Осигурување АД, Скопје, закажано за 29.05.2019 година со почеток во 10.00 часот, во просториите на Триглав Осигурување АД, Скопје, на ул. „8-ми Септември“ бр.1, 1000 Скопје, ја објавуваме содржината на материјалите по точките од дневниот ред:


1. Godisen izvestaj za rabotenje 2018.pdf
3. Finansiski izvestai 2018.pdf
6. Mislenje na OD za godisniot izvestaj na vnatresna revizija.pdf

Објавено на: 25.04.2019 15:06:55
Документ БР.: DOC_13285-82/2019
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери