листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Централна коопертивна банка АД Скопје го објавува Јавниот повик за свикување на седница на акционерите која ќе се одржи на ден 31.05.2019 година


Јавен повик за свикување на седница на Годишно собрание на акционерите на ЦКБ АД Скопје .pdf

Објавено на: 30.04.2019 09:01:13
Документ БР.: DOC_10109-61/2019
Урнек: Јавен повик за собрание