листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за Годишно собрание на акционери на НЛБ Банка закажано за 30.05.2019 година со почеток во 11.00 часот, во просториите на НЛБ Банка АД Скопје, на ул. „Мајка Тереза“ бр.1, Скопје.

НЛБ Банка АД Скопје


Javen povik.pdf

Објавено на: 30.04.2019 15:22:06
Документ БР.: DOC_10109-62/2019
Урнек: Јавен повик за собрание