листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно член 32 од Правилата за котација на Македонската берза за хартии од вредност објавуваме дека извршивме промене на лицето назначено од Макпетрол А.Д. – Скопје за контакт со инвеститорите.

Новото назначено лице за контакт со инвеститорите е :

 

Лице за контакт  - Мери Забазноска, Корпоративен секретар на Друштвото, со следните податоци:

 

Телефон            + 389 2 3146 341

                  моб  + 389 70 26 77 15

 

e – mail               ir@makpetrol.com.mk

website               www.makpetrol.com.mk

  

 

Објавено на: 08.05.2019 14:08:12
Документ БР.: DOC_10191-245/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации