листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

Македонски Телеком АД Скопје го објавува неревидираниот Биланс на успех за периодот јануари - март 2019 година. 


3 и 9 Месечни известувања- трговски друштва - природа на трошоци (13) Q1 2019.xls

Објавено на: 09.05.2019 09:16:25
Документ БР.: DOC_12294-36/2019
Урнек: Неревидиран биланс на успех 01.01. - 31.03.