листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

Македонски Телеком АД Скопје ги објавува ревидираните финансиски извештаи за 2018 година во согласност со Меѓународните Стандарди за Финансиско Известување.


3.1_MKT IFRS Finansiski izvestai so revizorsko mislenje 2018.pdf

Објавено на: 10.05.2019 09:06:58
Документ БР.: DOC_12304-34/2019
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи