листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Македонски Телеком АД Скопје ја објавува одлуката за распоредување на нето добивката на Друштвото за 2018 година.

 


05. МКТ Sobranie Odluka_Rasporeduvanje neto dobivka 2018.pdf

Објавено на: 10.05.2019 09:05:59
Документ БР.: DOC_12287-9/2019
Урнек: Распределба на добивка