листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Во прилог го доставуваме  повикот за свикување Годишно собрание на ГРАДСКИ ТРГОВСКИ ЦЕНТАР А.Д. Скопје кое е закажано за 11.06.2019 година во 12,00 часот  и истиот е објавен и во дневниот весник НОВА МАКЕДОНИЈА на ден 10.05.2019 година.


Oglas Godisno sobranie. 2019 doc (3).pdf

Објавено на: 10.05.2019 08:47:53
Документ БР.: DOC_10109-71/2019
Урнек: Јавен повик за собрание