листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Согласно Глава VI, член 39 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје го објавува јавниот повик за Годишно Собрание на Акционери кое ќе се одржи на 22/05/2019 со дополнет дневен ред:


ДОПОЛНУВАЊЕ ЈАВЕН ПОВИК-13 05 2019.pdf

Објавено на: 13.05.2019 14:05:01
Документ БР.: DOC_10109-74/2019
Урнек: Јавен повик за собрание