листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог Одлуки за Собранието на Македонски Телеком АД – Скопје коешто ќе се одржи на 18.06.2019 година.


1.0_MKT SA Predlog Odluka _Otpovikuvanje i izbor na clen na OD.pdf
1.1_Kamenimost Predlog_otpovikuvanje i izbor na clen na OD.pdf
1.2_CV Vladimir Ivanovski_mk.pdf

Објавено на: 13.05.2019 14:10:01
Документ БР.: DOC_13285-110/2019
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери