листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Согласно член 33 од Правилата за котација, Хотели Метропол АД Охрид известува дека на конститутивната седница на Одбор на директори за Претседател на одбор на директори назначен е Драган Наков, а за извршен член-Генерален директор на друштвото, назначен е Филип Мишевски.

Објавено на: 13.05.2019 14:30:01
Документ БР.: DOC_12285-25/2019
Урнек: Измени во органи на управување