листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

 Согласно Глава 6 од Правилата за котација, Пекабеско АД објавува Јавен повик за Собрание на акционери

 


Javen povik za sobranie 2019 g.pdf

Објавено на: 13.05.2019 14:13:14
Документ БР.: DOC_10109-76/2019
Урнек: Јавен повик за собрание