листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно член 40 точка 4 од Правилата за котација Скопски пазар АД Скопје објавува Образложение кон резултатите за период од 01.01.-31.03.2019 година


Образложение за остварените резултати за 01.01.-31.03.2019.pdf

Објавено на: 15.05.2019 14:05:58
Документ БР.: DOC_10191-299/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации