листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

ОКТА АД-Скопје објавува:


Одлука за утврдување на дивиденден календар.pdf

Објавено на: 16.05.2019 09:35:19
Документ БР.: DOC_10187-12/2019
Урнек: Дивиденден Календар